Finans

Çılgın Sayısal Loto sonuçları MP TV canlı yayını ile açıklanıyor! MPİ Sayısal Loto 27 Ocak 2021 sonuçları

Haftada 3 kez gerçekleştirilen Sayısal Loto çekiliş sonuçları kolay yoldan para kazanmak isteyenler tarafından tercih ediliyor. 27 Ocak Çılgın Sayısal Loto sonuçları ile bu akşam 102.563.814 TL'nin sahipleri aranacak. Milli Piyango İdaresi Müdürlüğü tarafından yapılan çekilişte 1'den 90'a kadar sıralı sayı kümesi içerisinden çekilen 6 şanslı numarayı doğru tahmin edenler büyük ikramiyenin sahibi oluyor. Çılgın Sayısal Loto sonuçları sorgulama...


Koronavirüse ilginç çözüm! Evden çalışana vize veriyorlar

Koronavirüs salgını tüm dünyada ülke ekonomilerini etkilerken turizmle geçinen Barbados, ülke ekonomisini canlandırmak için adım attı. Başlattığı bir programla, evlerinden çalışanlara 2000 dolar karşılığında bir yıllık vize veriyor.


Türkiye-İran demir yolu taşımacılığında hedef 1 milyon ton yük

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, bu yıl Türkiye-İran demir yolu taşımacılığındaki 1 milyon ton yük hedefi için her türlü tedbirin alınacağını açıkladı.


Boeing, 2020'de 11,9 milyar dolarlık rekor zarar etti

ABD'li uçak üreticisi Boeing, 737 Max tipi yolcu uçaklarının uçuşunun durdurulması ve yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisiyle geçen yıl 11,9 milyar dolarlık rekor seviyede zarar ettiğini duyurdu.


Sanayi ve tarımın buluştuğu ilçeden milyar dolarlık ihracat

İzmir'de tarımsal üretimin yanında büyük sanayi tesislerinin yatırımlarına da ev sahipliği yapan Torbalı ilçesi, 2020'de 1 milyar 178 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdi.


Gana'da lojistik merkez kurulacak

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, çelik sanayicilerinin önemli bir kısmının oluşturduğu sektörel kümelenme çerçevesinde, Gana'da bir lojistik dağıtım üssü kurulması çalışmaları olduğunu belirterek, 'Afrika'da ürünlerimize artan talebin en uygun ve verimli şekilde karşılanabilmesi adına Gana'da kurulacak lojistik merkezi için girişimlerimizin sonucunu önümüzdeki günlerde hep beraber göreceğiz.' ifadesini kullandı.


Elektrik ile ilgili flaş gelişme! Fatura ve aboneler...

Elektrik abone ve faturaları ile ilgili flaş gelişme. Hepsi arttı... Elektrik üretimi geçen yılın kasım ayında yüzde 7,3 arttı. Faturalanan elektrik tüketim miktarı, aynı dönemde yüzde 2,8 artarak 19 milyon 390 bin 93 megavatsaat oldu. Tüketimin yüzde 46,9'u sanayi, yüzde 24,7'si mesken ve yüzde 23,9'u ticarethane aboneleri tarafından gerçekleştirildi. Söz konusu tüketimin yüzde 2,4'ünün aydınlatma ve yüzde 2,1'inin tarımsal sulama kaynaklı...


İş insanı Emre Tuna’dan Porto Riko çıkarması


Schwab: Türkiye dijital dönüşüme öncülük edebilir

Dünya Ekonomik Forumu Başkanı Schwab "Ekonomik ve jeopolitik açıdan küresel olarak ve bölgesinde önemli bir aktör olan Türkiye, bu alanda (dijital dönüşüm) liderlik üstlenebilir ve dijital devrimin etkilerinin en üst seviyeye çıkartılması için öncülük edebilir" dedi.


Adana'da mülkiyeti RTÜK'e ait 3.365 m² arsa satışa çıkarıldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun mülkiyetinde bulunan nitelikleri ve muhammen bedelleri ilanda belirtilen Adana İli, Seyhan İlçesi, Çınarlı Mahallesi 391 Ada, 215 Parsel üzerinde yer alan vasıflı arsa “kapalı teklif usulü” ile satışa çıkarılacak.


Bakan Dönmez duyurdu! Bir rekor daha kırıldı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, rüzgardan elektrik üretiminin dün rekorunu tazeleyerek 170 bin 345 megawatt saate ulaştığını duyurdu.


İmzalara atıldı: Dost ülke ile bir iş birliği daha

Kosova Bölgesel Kalkınma Bakanlığı ile Kosova Türkiye Ticaret Odası (KTTO) arasında ekonomik kalkınmayı destekleyecek alanlarda iş birliği anlaşması imzalandı.


TÜSİAD Başkanı Kaslowski: Oyunun kuralları değil kendisi değişiyor

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, "Gerek salgın sürecinde dayanıklılığın gerek toparlanma sürecine hızla geçişin unsurlarına baktığımızda, bu süreçlerin belkemiğini dijitalleşmenin oluşturduğunu görüyoruz. Artık oyunun kuralları değil, oyunun kendisi değişiyor" dedi.


Altının kilogramı 436 bin 500 liraya geriledi

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası'nda (KMKTP) standart altının kilogramı 436 bin 500 liraya geriledi.


Bakan Pekcan: Ülke olarak yeni şartlara çok hızlı reaksiyon gösterdik

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, Covid-19 pandemisinin gümrüklerin işleyişi bakımından çok büyük zorluklar getirdiğine dikkat çekerek, "Ülke olarak oluşan yeni şartlara çok hızlı reaksiyon gösterdik" dedi.


Fed Başkanı Powell'dan flaş açıklama

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, bazı gelişmelerin bu yılın ilerleyen dönemlerinde daha iyi bir görünüme işaret ettiğini belirterek istihdam ve enflasyon hedefleri sağlanana kadar para politikasının destekleyici duruşunu sürdüreceklerini ifade etti.


IMF'nin bakışı değişti: Türkiye daha çok büyüyecek

Uluslararası kurumların Türkiye tahminleri iyileşmeye başladı. Nisan 2020'de Türkiye'nin yüzde 5 küçüleceğini öngören ve bu konudaki ısrarını düne kadar sürdüren IMF, nihayet ‘pozitif'e döndü. IMF 2021 büyüme öngörüsünü de 1 puan yükselterek yüzde 6'ya çıkardı.


Dost ülkeyle yeni anlaşma: Türkiye'nin tecrübelerinden yararlanmak istiyoruz

Türkiye ile Afganistan arasında kara yolu, demir yolu ve havacılık alanlarında Ar-Ge faaliyetlerinde iş birliğini öngören mutabakat zaptı imzalanacak. Afganistan Ulaştırma Bakanı Kudretullah Zeki, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde 19 yıllık sürede yapılan ulaştırma ve altyapı yatırımlarına dikkati çekerek, 'Türkiye ile ulaştırma alanında iki kardeş gibi yola devam etmeyi arzuluyoruz. Türkiye'nin ulaştırma ve altyapı...


Hububat ve bakliyat ihracatında 2021 hedefi; 8 milyar doların üstüne çıkmak

İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İHBİR) Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Okutur, 2020 yılında hububat ve bakliyat ihracatında 7,3 milyar dolara ulaştıklarını bu yıl ise, 8 milyar doların üstüne çıkacaklarını söyledi.


Bitlis'te kurulacak 3 tekstil fabrikasının protokolü imzalandı

Bitlis'te, İl Özel İdaresi'nin katkısıyla kurulacak ve yaklaşık 1000 kişinin istihdam edileceği Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB), hizmete açılacak 3 tekstil fabrikası için protokol imzalandı. Protokol törenine katılan Vali Oktay Çağatay, kurulacak fabrikaların kentin ekonomisine büyük katkı sunacağını belirtti.


TikTok'un Çinli rakibi Kuaishou, Hong Kong halka arzında 5 milyar doları aşabilir

Kısa video ve canlı yayın platformu Kuaishou'nun halka arzından 5 milyar dolarlık gelir elde edilmesi öngörülüyor.


Hamside av yasağı 7 Şubat'a kadar uzatıldı


Keban HES ülke ekonomisine 450 milyon dolar katkı sağladı

Elazığ'da 47 yıldır kesintisiz enerji üretimini sürdüren Keban Barajı ve Hidroelektrik Santrali (HES), 2020 yılında ekonomiye 450 milyon dolar katkı sundu. Keban Barajı'na su sağlayan havzalara bol yağış düşmesi halinde 2021 yılında enerji üretiminin yaklaşık 8 milyar kilovatsaate yükselmesi bekleniyor.


Teknoloji devleri bilançolarını açıkladı

Amerikan teknoloji şirketlerinden Apple, Facebook ve Tesla, geçen yılın son çeyreğinde gelirlerini artırdı.


Esnafa kira desteği ödemesi bugün itibarıyla başladı


Hem el emeği ürünler hem de üreticiler için yeni platform kuruldu

Ev eksenli çalışanların ürettiği ürünleri satabileceği online satış platformu yerimizden.com, iki kadın girişimci tarafından kuruldu.


Avrupa borsaları düşüşle kapandı

Avrupa borsaları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında artan vakalar, aşılamadaki tedarik sorunları ve salgının ekonomiye etkileri konusundaki endişeler nedeniyle günü düşüşle tamamladı. Kapanışta gösterge endeksi Stoxx Europe 600 yüzde 1,16 değer kaybederek 402,98 puana geriledi.


Sulama tesis ve yapıları işleri yaptırılacak

Basın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre; sulama tesis ve yapıları işleri yaptırılacak.


Yapılandırma ile ilgili önemli detay! Onlar yararlanamayacak

Yüz binlerce çalışanı ilgilendiriyor. Yapılandırma ile ilgili çok önemli detay. Çok sayıda kişi yapılandırma hakkından faydalandı. Prim borcunu yapılandırmak isteyenlerin 1 Şubat'a kadar başvuruda bulunması gerekiyor. Yapılandırmadan kimler yararlanabilecek? Yapılandırma yapamayacak kişiler de bulunuyor. Tüm detaylar haberimizde...


Yaşlılık emeklilik aylığı ne kadar? 2021 Yaşlılık maaşının bağlanmasının koşulları nelerdir?

Yaşlılık emeklilik aylığı almak için yeterli prim veya deneyimi yoksa, devlet belli yaş sınırındaki vatanndaşlara sosyal bir emeklilik ödemesi yapmaktadır. Peki yaşlılık aylığı ne kadar? Yaşlılık aylığı bağlanmasının koşulları nelerdir?


Askere gidene kıdem tazminatı


27 Ocak altın fiyatları: Çeyrek altın bugün ne kadar oldu?


Esnaf ve sanatkarlara kira destekleri ödenmeye başladı

Ticaret Bakanı Pekcan, "Esnaf ve sanatkarlarımız ile gerçek kişi tacirlerimize yönelik kira destekleri bugün itibarıyla ödenmeye başlanmıştır" dedi.


Küresel gaz talebinde artış bekleniyor

Geçen yıl tarihi düşüş yaşayan küresel doğal gaz talebinde, bu yıl yüzde 2,8 artış beklense de ekonomik büyümeye ilişkin belirsizlikler nedeniyle doğal gaz piyasası kırılganlığını koruyor.


Yeditepe Üniversitesi'nden 'altın standart' için önemli adım

YEDİTEPE Üniversitesi Uluslararası Finans Bölümü, CFA Institute'ün, University Affiliation Programı'na kabul edildiğini duyurdu.


Batı Emlak Müdürlüğü Antalya'da 50 adet gayrimenkulün ihaleyle satışını yapıyor

Antalya Milli Emlak Dairesi Başkanlığı Aksu ilçesi Çalkaya Mahallesi'nde bulunan ve ilanda blok numarası, yüzölçümü, satın alma önceliği ve 220 bin ila 250 bin TL arasında tahmini bilgileri bulunan 50 gayrimenkulün Açık Teklif Usulü ile satış ihalesi yapılacak.


Marketler ile ilgili flaş karar! Tek tek açıklandı, artık...

Herkesi çok yakından ilgilendiren flaş karar! Bakanlık harekete geçti. Sınır getiriliyor. Hepsi tek tek belirlendi. Birçok ürün için geçerli. Marketlerde sebze-meyve satışına yeni düzen geliyor. Taslak düzenlemeye göre, çilek, kayısı, kuşkonmaz, mantar, beyaz üzüm gibi ürünler marketlerin sadece kapalı yerlerinde satılabilecek, “seçmece” şekilde alınamayacak.


Vakıfbank SMS ile duyurdu! Hesabı olan herkesi ilgilendiriyor...

Vakıfbank hesabı olan herkesi çok yakından ilgilendiren kararını resmen duyurdu. Vakıfbank, 25 Şubat 2021’den itibaren geçerli olarak uygulanacak yeni faiz kararlarını müşterilerine iletti. Dev bankadan yapılan açıklamada 25 Şubat 2021 itibarıyla Ek Hesap faizi aylık yüzde 1,79 yerine yüzde 1,89; gecikme faizi aylık yüzde 2,09 yerine yüzde 2,19 olarak uygulanacaktır" denildi.


23 akademik personel alınacak

Basın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre; Altınbaş Üniversitesi 23 akademik personel alacak.


Türk tahvillerine yabancı ilgisi arttı

Türk tahvillerine yabancı ilgisi arttı


İstanbul Publishing Fellowship yeniliklerle geliyor

Bu yıl getirdiği birçok yenilikle birlikte 6. yaşına hazırlanan İstanbul Publishing Fellowship programının katılımcıları açıklandı. Pandemi koşulları sebebiyle hibrit bir yapıda gerçekleştirilecek organizasyona bu yıl 170'i yabancı 130'u yerli olmak üzere 300 yayımcı katılacak.


Varlık Fonu'ndan Katar açıklaması

Varlık Fonu Genel Müdürü Zafer Sönmez, "Varlık Fonu bugüne kadar kendisine devredilen hiçbir şirketi satmadı, rehin vermedi. Böyle bir amacı yok" dedi. Borsa İstanbul'un hisselerinin Katarlı yatırım şirketine satılmasına ilişkin de konuşan Sönmez, "Katar'a yüzde 10’luk satış ile dolar bazında yıllık yüzde 63 getiri sağlandı" dedi.


Dirice, 2020 yılında yükselen araç fiyatlarını değerlendirdi

Pandemi nedeniyle yeni araçların gelişinin 6 ay gecikmesiyle ikinci el araç piyasalarındaki fiyat değişimlerini değerlendiren DRC Motors Yönetim Kurulu Başkanı İlker Dirice, 2020 yılında gerçekleşen araç fiyatlarındaki ciddi artışın, 2021 yılında kalıcı hale geldiğini söyledi.


DeFacto, Dünya Finans Forumu'nda gelecek dönemi anlattı

Dünya Finans Forumu'na katılan DeFacto, global markaların finans liderlerine pandemi döneminde dijitalleşme başta olmak üzere uyguladıkları stratejileri ve yeni dönemdeki beklentilerini anlattı. Yurtdışı online kanalları büyütmek için yatırımlarını hızlandırdıklarını söyleyen DeFacto CFO'su Önder Şenol "Zorlu bir süreç olmakla birlikte pandemi aynı zamanda büyük fırsatlar da sunarak, perakende sektöründeki değişimi hızlandırdı" dedi.


Bakan Dönmez duyurdu: Rüzgardan elektrik üretimi rekorunu tazeledi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, rüzgardan elektrik üretiminin dün rekorunu tazeleyerek 170 bin 345 megawatt saate ulaştığını duyurdu.


Gayrisafi yurt içi hasılada aslan payı İstanbul'un

2019 yılında Türkiye ekonomisinin gayrisafi yurt içi hasılasında (GSYH) en yüksek payı yüzde 30,7 ile İstanbul aldı.


Yusufeli Barajı gövde inşaatının yüzde 96'sı tamamlandı


THY ve İstanbul Havalimanı Avrupalı rakiplerini geride bıraktı: Zirvedeki yerlerini korudular

THY, geçen hafta günlük ortalama 596 uçuşla Avrupalı rakiplerini geride bıraktı. İstanbul Havalimanı uçuş sayısıyla Avrupa'daki havalimanları arasında birinci sırada yer aldı. THY ve İstanbul Havalimanı Avrupa'nın zirvesindeki yerini korudu.


ASÜD Başkanı Çallı: Türkiye'de üretilen tereyağı iç tüketime yetiyor

Türkiye'de üretilen tereyağının iç tüketime yettiğini söyleyen Ambalajlı Süt ve Süt Ürünleri Sanayicileri Derneği (ASÜD) Başkanı Harun Çallı, "Tereyağı üretimimiz 2020'nin ilk 11 ayında geçen yıla göre yüzde 5,8'li artışla 71 bin 593 ton oldu.


Ev alacaklara müjde! Uygun fiyat, 36 ay vade, bin 500 lira taksit

Ev almayı düşünen herkesi sevindirecek haber. Artık herkes ev sahibi olabilecek. Uygun fiyatlar ile ev almak mümkün. Taksit ödemeleri de orta gelir seviyesindeki vatandaşların ödeyebileceği nitelikte. Üstelik vatandaşlar çok uzun yıllar borç ödemek zorunda kalmayacak. 2+1 dairenin satış fiyatı 129 bin lira olarak belirlendi. 36 ay vade ile bu daire bin 500 liralık aylık taksitlerle alınabiliyor. Son yıllarda yapılan yasal düzenlemelerle ‘yeni...